2D animasyon

2D ANİMASYON

Netnet ajans ekibi olarak, ürünlerinizi hizmetlerinizi 2d olarak vektörel ve tipografik unsurlar kullanarak en yaratıcı renkli bir biçimde anlatabiliriz. Firmanızın kurumsal renklerinden oluşan ve size hitap eden karakterlerle tanıtım animasyonlarınız ve reklam animasyonlarınızı 2d olarak hazırladığımız videolarla müşterilerinize en iyi şekilde sunabilirsiniz.

Müşterilerinize neden video animasyonlarla ulaşmalısınız?

 Günümüzde gelişen teknolojiyle ürün özelliklerini yazılı metinler ile anlatmak zordur. Müşterilerinize ürünlerinizi anlatmanın en iyi yolu video animasyonlar hazırlayarak tv ve internet yolu ile müşteri kitlelerinize ulaşmaktır. Hazırladığımız animasyon videolarını ses ve görüntüyle destekleterek  bilgi ve görselliği en iyi şekilde kullanıyoruz. Animasyonlar sürükleyicidir ve merak uyandırıyor. Bu sayede ürünlerinizi daha rahat pazarlayabilirsiniz. Müşterilerinizi sıkmadan tekrar tekrar gösterilerek ürünlerinizi ve hizmetleriniz en iyi şekilde anlatabilirsiniz.

Animasyon (canlandırma) ile çizgi filmin farkı nedir? 

Oyun hamurundan stop-motion tarzı animasyon yapabilirsiniz; fakat buna çizgi film demek pek uygun olmaz. Eskiden animasyon, sinema dünyasında şimdiki kadar etkin kullanılmadığı için çizgi film ile film farkı barizdi. İşin içine 3D ve görsel efektler girince çizgi film kavramı yetersiz kaldı. Özetle her çizgi film animasyondur, her animasyon çizgi film değildir. Canlandırma dünyasına uzak olan çoğu insanın çizgi film olarak kastettiği kavramdır. Eskiden animasyonun sadece kağıda çizerek yapılırdı. Biz bunlara aynı zamanda 2D (iki boyutlu) veya CEL animasyon da diyoruz. 2D animasyon yapımında kullanılan programlar ,ToonBoom Harmony, Flash, After Effects vb.

2D animasyonda kullanılan teknikler:

Motion Graphics: Grafik tasarım ve animasyon doğru şekillerde birleştirilerek oluşturulan görüntü tekniğine Motion Graphics (Hareketli grafik) denir. Hareketli Grafik Sanatı (Motion Graphics Art) eğitim paketi, fotoğraf, çizim ve videoların bir kompozisyon dahilinde birleştirilmesi, efektlerle görselleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan bir sanattır. Adobe Photoshop programı ile animasyon için fotoğraf, çizim, yazı dosyası gibi malzemeler hazırlanır. Adobe After Effects programında ise mevcut videolar ve hazırlanmış Photoshop görselleri bir araya getirilerek efektler ve zamana dayalı düzenlemelerle bir kompozisyon dahilinde video animasyonlar hazırlanır. Adobe Premiere programı ile videoların montajı, video ve ses efektlerinin birleştirilmesi ve video zaman ayarlamaları yapılır.

İnfographics Animasyon: Tasarımın ön planda olduğu etkileyeci hareketli grafikler sunan bir video animasyon türüdür. 3 Boyutlu ve 2 boyutlu seçenekleriyle özellikle jenerikler için idealdir.

Hareketli Grafikler Nerelerde Kullanılır?

Film, video, televizyon grafikleri, görsel efektler, reklamlar, etkileşimli sunumlar gibi ortamlarda görüntü ve yazıyı belli bir disiplin içerisinde bir araya getiren geniş bir tasarım ve üretim alanı olduğunu söyleyebiliriz.

Örnek Kullanım alanları:

Dış ve iç mekanalarda bulunan LED /Plazma TV’lerde yayınlanmak üzere tanıtım reklam filmleri üretmek.Tv programlarınız için jenerik  v.s. görseller hazırlamak. Kısa ve en çekici şekilde video infografik sunumlar hazırlamak. Herhangi bir mecrada yayınlanmak üzere (TV,web v.s.) hazırladığınız içeriklere kapak, into hazırlamak. Tanıtım ve sunumlarınıza zengin animasyonlar katarak, bilgi ve istatistikleri, daha çekici olarak sunmak. Mağaza içi duyurularınızı LCD/Plazma ekranlarda yayınlamak için kampanya ve duyuru videoları hazırlamak.

Whiteboard Animasyon (Beyaztahta Animasyonu): Son yıllarda, özellikle reklam alanında sıkça gördüğümüz bir animasyon türü. Beyaz tahtaya el çizimi karakterlerin, bir ürünü, olayı veya kişiyi tanıtmak için kullandığı animasyon türü. Bu tür animasyonlar, ürün gösterimleri ve firmanızın kurulum safhasını  v.s. tanıtımlarda kullanılır. Ekonomik anlamda daha fazla tercih edilir. 

 

Anıttepe Mahallesi Turgut Reis Caddesi 41/4 Tandoğan/Çankaya/Ankara
Telefon : 0312 475 27 27
GSM : 0532 160 20 60
E-posta : info@netnet.com.tr
Biz Sizi Arayalım
Teklif  Formu