Hava Çekimleri

HAVA ÇEKİMLERİ

Netnet ajans olarak havadan video çekimi hizmeti vermekteyiz. 

Havadan video çekimi (aircam, flycam, skycam, helicam) gerçek uçak ve helikopterlerin inemeyeceği irtifa ve konumlarda uçarak görüntüleme yapmaktadır. Firmamız drone camera ile yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, full hd kalitesinde videolar çekmektedir. Bilgisayar sistemi ile kontrol edilen aircopter araçları, havadan rüzgara karşı kendini otomatik olarak konumlandırması, gps sistemi ile istenilen noktada havada durabilmesi, acil durumlarda  kalkış noktasına otomatik olarak dönmesi, pil durumu, yükseklik gibi tüm koşulların kumandadan takip edilebilmesi, minimum risk ile uçuş kolaylığı sağlamaktadır.

Hava Çekimi sisteminin kullanıldığı alanlar nelerdir?

*Yapım ve prodüksiyon: Kurumsal tanıtım filminin yapımı, dizi film, sinema filmi, reklam ve tüm tanıtım organizasyonlarında Flycam kullanılmaktadır.

* İnşaat Şirketleri: Metropollerdeki yüksek binalarda, konutun manzarasını önceden gösterebilmenin çok iyi bir pazarlama stratejisidir. Örnek dairede manzara, konum gösteremezsiniz. Fakat drone kamera  ile havadan video ve fotoğraf çekimi ile bir kaç metrede bir çekilen görüntüler kullanılarak pazarlama etkisi arttırılabilir.

* Oteller: Tesislerin yurtdışı tanıtımları için hazırladıkları katalogları için tesisi bir bütün olarak yakın ve farklı açılardan tanıtmakta ve aynı zamanda web sayfası ve basılan broşürlerdede kullanılmaktadır.

* Organize sanayi bölgeleri: Ülkemizdeki bir çok OSB yetersiz kullanım alanı sebebiyle alan genişletme çalışması yapıyor. Bu durumu bölge müdürlüklerine, sanayi bakanlığına, belediyelere veya bağlı bulundukları özel idarelere hava fotoğraflarıyla en detaylı şekilde sunabilirler.

* Belediyeler: Hızlı gelişen bölgelerde belediyelerin kullanabilecekleri 1/5000 dahi bir harita mevcut değil. Bütün altyapı çalışmaları, gecekondu bölgelerinin incelenmesi ve yeni projelerin üretimi için bu çekim sisteminden yararlanabilirler. Kentsel dönüşüm, park ve bahçelerin yapım aşamalarında da drone kamera hava çekimleri kullanılmaktadır.

* Otoyol ve boru hattı çalışmaları: Boru hattı ve yol çalışmalarında inşaat safhalarının ve alanlarının fotoğraflarla arşivlenmesi daha sonraki çalışmalara ışık tutabilir. Ayrıca hava fotoğrafları, bu tür projelerin tesliminde yapılan işi özetlemek ve göstermek açısından önemli bir rol oynayabilir.

* Tarım alanları: Aktif durumda olan tarım arazilerinin fizibilite çalışmaları dışında yeni arazilerin keşfi ve tarıma kazandırılması çalışmalarında havadan görüntüleme kullanılabilir.

* Orman arazileri: Havadan fotoğraf çekimi, orman alanlarındaki ağaç çeşitliliğinin tespitinde, metropoliten gelişmenin belirlenmesinde, jeolojik araştırmalarda, çevre kirliliğinde, toprak araştırmalarında, hidrolojik incelemelerde, sel felaketlerinde, orman yangınlarında, çevre kirliliğinde, tarımsal bitki ve yapılaşmanın izlenmesinde kullanılabilir. Çevresel kirlilik, tarımsal bitki hastalıkları, orman ağaç çeşitleri ve hastalıkları hava fotoğrafından yararlanılarak daha doğru ve hızlı tespit edilebilir.

 

Anıttepe Mahallesi Turgut Reis Caddesi 41/4 Tandoğan/Çankaya/Ankara
Telefon : 0312 475 27 27
GSM : 0532 160 20 60
E-posta : info@netnet.com.tr
Biz Sizi Arayalım
Teklif  Formu